İlyas Temel ŞAFAK

Öğretim Görevlisi

MEHMET ŞİMŞEK : DÜNCE

MEHMET ŞİMŞEK : DÜNCE

“Habertürk’teki Düzceli Gazeteci” olarak tanıdığınız Mehmet Şimşek ağabeyimin, Düzce için sorumluluk ve görev olarak üstlendiği, uzun yıllardır büyük bir titizlikle sürdürdüğü “DÜNCE” köşesinden haberdar mısınız?

Düzce’nin tarihine not düşerek, kültür hafızası oluşturulmasına katkı sağlamak adına içinde Düzce geçen olayları, mekanları ve kişileri, ilgi çekici görsellerle de destekleyerek, sık sık olayların şahitleri, mekanların sahipleri, kişilerin kendisi veya yakınlarıyla yaptığı röportajlarla renklendirerek ve kendine özgü kelimeleriyle süsleyerek okuyucularıyla Düzce Damla Gazetesi’ndeki DÜNCE köşesinde buluşturuyor.
https://www.duzcedamla.com/mehmet-simsek

Mehmet Ağabey köşesinde yazdıklarını Düzce ve özellikle Eski Düzce için açılan sosyal medya hesaplarında da paylaşıyor. Büyük heyecanla okunan yazılar ve görüntülenen fotoğrafların altına gelen bazı yorumlar da olayın detaylarını anlamamıza katkı sağlayabiliyor.

Mehmet Şimşek’in Habertürk web sitesindeki “Editör Yazıları” belki de ayrıca anlatmamız gereken muhteşem içeriklerle dolu.
https://www.haberturk.com/hteditor/mehmet-simsek-428/

Küçük de olsa katkı sağladığım geçen haftaki yazısında, Kemal Bilbaşar’ın “Otobüs” adlı öyküsünde geçen Düzce’yi aktardı.

Yazının girişinde şahsımdan övgüyle bahsetmesinden mahcup ve mutlu oldum. Elimden geldiğince, vermiş olduğum destekler devam edecek.

Düzce’nin kültür hafızasının oluşması için emek veren herkese teşekkür ediyorum.

İyi okumalar.

https://www.duzcedamla.com/mehmet-simsek/yeni_kose_yazisi

 

Loading